niedziela, 4 lipca 2010

Ciche panele

Usługi remontowo – budowlane: 
tynki gipsowe i cementowo-wapienne, suche tynki,
ścianki działowe i murowanie, wylewki,
gładzie, malowanie, wykończenia wnętrz; 

Informacje: Tel. 796 27 47 91;
modernizacje.wnetrz@vp.pl

Jak wyciszyć panele podłogowe?

Panele podłogowe nie muszą być głośne. WITEX, niemiecki producent wysokiej klasy laminowanych paneli podłogowych, stworzył specjalne wyciszające maty podkładowe, które skutecznie niwelują nieprzyjemne odgłosy.

Laminowane panele podłogowe mają bardzo wielu zwolenników. Te od najlepszych producentów są eleganckie, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jest jednak coś, co wielu z nas nieodzownie kojarzy się z panelami – nieprzyjemny dźwięk pustego plastiku towarzyszący spacerom po takiej nawierzchni. Problem ten wyeliminowali niemieccy inżynierowie firmy WITEX, którzy stworzyli jedyne w swoim rodzaju maty wyciszające: Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, a także podkład Combi, płytę wyciszającą i wyrównującą Witex Damplatte, matę Witex Combi i standardową piankę PE, przeznaczoną pod podłogi laminowane. Każdy z tych materiałów podkładowych można zamontować pod dowolnymi panelami ze wszystkich kolekcji firmy WITEX, dodatkowo zaś kolekcje Liseo, Marena i Piazza opcjonalnie wyposażone są w system Sound-Protect Eco Plus, czyli posiadają fabrycznie podklejoną matę wyciszającą. Wszystko po to, by poprawić akustykę wnętrza i komfort użytkowania paneli.

Może być znacznie ciszej

Maty wyciszające Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, nowości w ofercie firmy WITEX, to udoskonalone wersje cieszącego się dużą popularnością na rynku podkładu Sound-Protect. Oba produkty to elastyczne maty podkładowe jednostronnie podklejone włókniną, idealnie nadające się do montażu nawet na ogrzewaniu podłogowym. Najważniejszą zaletą materiałów podkładowych Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi firmy WITEX jest fakt, że posiadają one dobre właściwości akustyczne.

Pierwsza z mat, o grubości 2 mm, redukuje dźwięk kroków słyszalny na zewnątrz pomieszczenia o 21 dB a ten słyszalny wewnątrz pomieszczenia tłumi aż o 20 sone. W przypadku maty Sound-Protect Eco Profi, o grubości 2,8 mm, parametry te są jeszcze lepsze i wynoszą, odpowiednio, 23 dB i 23 sone i są najwyższe ze spotykanych obecnie na rynku. Płyta wyciszająca i wyrównująca WITEX Damplatte, kolejna pozycja w ofercie firmy nie tylko znacząco zmniejsza pogłos kroków o wartość do 19 dB i poprawia komfort chodzenia, ale także umożliwia wyrównanie różnic wysokości poziomu podłogi do około 3 mm. Co więcej – płyta Damplatte o grubości 5 mm jest również bardzo dobrym izolatorem ciepła, a także poszczycić się może ekologicznym atestem FSC.

Mata podkładowa Witex Combi, wykonana ze styropianu i podklejona warstwą aluminium, oraz podkład Combi, będący połączeniem pianki ze specjalną folią paraizolacyjną, to następne produkty firmy o znakomitych właściwościach montażowych. Oba podkłady tłumią również dźwięk kroków słyszalny na zewnątrz pomieszczenia o 18 dB. Warto dodać, że mata Combi jest do tego przyjazna dla środowiska, gdyż nie zawiera freonu.

Z myślą o środowisku

Maty wyciszające Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o naszym komforcie, ale także z troską o środowisko naturalne. Zielony kolor mat firmy WITEX to nie przypadek – to symbol troski o naturę. Produkty są bowiem w 93% wykonane z ekologicznych surowców. Oprócz mineralnych materiałów wypełniających zastosowano w matach Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi olej rzepakowy i rycynowy. Takie rozwiązanie zadowoli nawet największych zwolenników ekologii.

Źródło: GutPR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz